do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Niewątpliwą atrakcją turystyczną naszej gminy jest zbiornik wodny "Pająk" 

jeden z najczystszych w regionie.  Jeżeli jesteście Państwo spragnieni wypoczynku nad wodą, w pięknym otoczeniu - teren przy "Pająku" jest idealnym miejscem. W tej chwili dysponujemy piaszczystą plażą z boiskiem do piłki siatkowej, miejscem odpoczynku w postaci drewnianych altan, miejscem przeznaczonym na grillowanie. Można także nieodpłatnie korzystać ze sportowych atrakcji jakie oferuje Kompleks Rekreacyjno - Sportowy usytuowany tuż przy plaży. Znajdziecie tam państwo między innymi boiska do siatkówki, koszykówki czy tenisa ziemnego. Nieodpłatnie udostępniamy też sprzęt sportowy. 

Teren wokół zalewu "Pająk" to także doskonałe miejsce do organizowania imprez plenerowych, koncertów i zawodów sportowych, które corocznie przyciągają rzesze widzów.

W przyszłości, w sąsiedztwie zbiornika wodnego planowana jest budowa zaplecza rekreacyjnego z miejscami hotelowymi, polem namiotowym i parkingami, które wraz z istniejącym przy "Pająku" ośrodkiem harcerskim, utworzą kompleksową bazę noclegową i mają szansę stać się jednym z najatrakcyjniejszych na Śląsku miejsc o zróżnicowanej ofercie wypoczynkowo-rekreacyjno-sportowej.