Awans lektorów z parafii w Konopiskach

12 lutego 2020
Sport i Turystyka

8 lutego w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach, odbył się turniej regionu częstochowskiego w piłce halowej Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii: LEKTOR STARSZY i LEKTOR MŁODSZY. Uroczystego otwarcia dokonała Zastępca Wójta Gminy Konopiska - pani Iwona Lisek, natomiast krótkiego błogosławieństwa przed turniejem udzielił ks. Paweł Wróbel – Duszpasterz Diecezjalny Liturgicznej Służby Ołtarza w Częstochowie.

Zacięte i wyrównane mecze przebiegały w przyjemnej piłkarskiej atmosferze.
Awans do finału diecezjalnego w kat. Lektor Starszy wywalczyła drużyna z parafii św. Walentego z Konopisk natomiast w kat. Lektor Młodszy zwyciężyła parafia. św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach nad Okszą. Wręczenia pucharów i dyplomów dla najlepszych drużyn dokonał ksiądz proboszcz Parafii Św. Walentego w Konopiskach – ks. Sławomir Kaczmarek oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach – pan Marcin Kowalski.

Turniej Finałowy odbędzie się 7 marca w hali przy LO im. Sienkiewicza w Częstochowie. Zapraszamy do kibicowania Lektorom z parafii w Konopiskach.

M.N/GCKiR

Videorelacja TV Niedziela