do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

#SZCZEPIMYSIĘJak wypełnić formularz spisowy NSPZapotrzebowanie na pojemniki na popiół WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Prezentacja aktywności uczniów i przedszkolaków szkoły w Aleksandrii z okazji obchodów “Świąt Majowych”

07 2020
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

Uczniowie ZS-P w Aleksandrii po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że być patriotą, to mieć serce, które bije mocniej na widok polskiej biało-czerwonej flagi, czy usłyszanych dźwięków Mazurka Dąbrowskiego. Włączając się do akcji upamiętniającej ,,Święta Majowe” w tym roku w nietypowy sposób, bo na odległość, uczniowie zaprezentowali szereg wykonanych przez siebie prac, których efekty prezentujemy na stronie naszej szkoły.

Poprzez przepiękne wykonanie kotylionów, flag w barwach narodowych z którymi dumnie prezentują się, składają dziś hołd twórcom Konstytucji 3-go Maja, dzięki której dziś mogą żyć, uczyć się i rozwijać swoje pasje w państwie zbudowanym na mocy praw i swobód obywatelskich, tolerancji, wolności słowa i wyznania oraz pokoju.

Stojąc z biało - czerwoną flagą, z którą ,,tak im do twarzy” udowodnili, iż Polska – to ich dom, a oni stają się jego fundamentem pamiętając wciąż, iż dzięki Konstytucji uchwalonej 229 lat temu, upamiętniają najjaśniejsze karty historii polskiego narodu.

Prezentując swoje postawy patriotyczne w krótkich filmikach, uświadamiają nam, iż nie ma nic cenniejszego niż własne państwo, którego biało – czerwone barwy sprawiają, że to właśnie tu czujemy się Polakami – obywatelami naszego państwa.

Drodzy Uczniowie bardzo Wam dziękujemy za wszystkie wykonane i zaprezentowane prace.  

JESTEŚMY Z WAS DUMNI.

Dyrektor oraz Nauczyciele z ZS-P w Aleksandrii 

Fotorelacja ZS-P Aleksandria