Prezentacja aktywności uczniów i przedszkolaków szkoły w Aleksandrii z okazji obchodów “Świąt Majowych”

07 maja 2020
Kultura i Edukacja

Uczniowie ZS-P w Aleksandrii po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że być patriotą, to mieć serce, które bije mocniej na widok polskiej biało-czerwonej flagi, czy usłyszanych dźwięków Mazurka Dąbrowskiego. Włączając się do akcji upamiętniającej ,,Święta Majowe” w tym roku w nietypowy sposób, bo na odległość, uczniowie zaprezentowali szereg wykonanych przez siebie prac, których efekty prezentujemy na stronie naszej szkoły.

Poprzez przepiękne wykonanie kotylionów, flag w barwach narodowych z którymi dumnie prezentują się, składają dziś hołd twórcom Konstytucji 3-go Maja, dzięki której dziś mogą żyć, uczyć się i rozwijać swoje pasje w państwie zbudowanym na mocy praw i swobód obywatelskich, tolerancji, wolności słowa i wyznania oraz pokoju.

Stojąc z biało - czerwoną flagą, z którą ,,tak im do twarzy” udowodnili, iż Polska – to ich dom, a oni stają się jego fundamentem pamiętając wciąż, iż dzięki Konstytucji uchwalonej 229 lat temu, upamiętniają najjaśniejsze karty historii polskiego narodu.

Prezentując swoje postawy patriotyczne w krótkich filmikach, uświadamiają nam, iż nie ma nic cenniejszego niż własne państwo, którego biało – czerwone barwy sprawiają, że to właśnie tu czujemy się Polakami – obywatelami naszego państwa.

Drodzy Uczniowie bardzo Wam dziękujemy za wszystkie wykonane i zaprezentowane prace.

JESTEŚMY Z WAS DUMNI.

Dyrektor oraz Nauczyciele z ZS-P w Aleksandrii