do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja 2020
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

18 maja 2020 roku mija 100 lat od urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka. 2 kwietnia bieżącego roku mięło także 15 lat od Jego śmierci. Mimo upływu lat św. Jan Paweł II jest wciąż nam bardzo bliski. Często mamy wiele osobistych wspomnień z nim związanych. Nadal powracamy w myślach do Jego słów, pielgrzymek do Polski, ciepła i wielkiej miłości jaką otaczał nas Polaków.

Jan Paweł II był człowiekiem wyjątkowym. Pełnym radości, werwy, miłości i współczucia. Pochylał się nad cierpieniem, zachęcał do otwartości i do odważnego stawiania czoła życiu. „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali" – mówił.  Idąc za Jego słowami bądźmy silni i solidarni w tych trudnym dla nas wszystkim czasie.

W dniu 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego Karola Wojtyły zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Uczniów, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu oraz księdza Rafała Białasa i dziękujemy za piękne uczczenie pamięci naszego Wielkiego Rodaka.

FILM "NASZ PATRON" 

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA 


Gmina Konopiska/ O.Muc