100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja 2020
Kultura i Edukacja

18 maja 2020 roku mija 100 lat od urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka. 2 kwietnia bieżącego roku mięło także 15 lat od Jego śmierci. Mimo upływu lat św. Jan Paweł II jest wciąż nam bardzo bliski. Często mamy wiele osobistych wspomnień z nim związanych. Nadal powracamy w myślach do Jego słów, pielgrzymek do Polski, ciepła i wielkiej miłości jaką otaczał nas Polaków.

Jan Paweł II był człowiekiem wyjątkowym. Pełnym radości, werwy, miłości i współczucia. Pochylał się nad cierpieniem, zachęcał do otwartości i do odważnego stawiania czoła życiu. „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali" – mówił.  Idąc za Jego słowami bądźmy silni i solidarni w tych trudnym dla nas wszystkim czasie.

W dniu 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego Karola Wojtyły zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Uczniów, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu oraz księdza Rafała Białasa i dziękujemy za piękne uczczenie pamięci naszego Wielkiego Rodaka.

FILM "NASZ PATRON"

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA